Obiekty OSiR, RCK, biblioteka i Muzeum w Raciborzu zamknięte

0
H2Ostrog
Fot. H2Ostróg

Niektóre obiekty i instytucje w Raciborzu będą nieczynne w związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem COVID-19.

Wszystkie obiekty zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zostają zamknięte do odwołania od 12 marca.

- reklama -

Na podstawie Statutu Raciborskiego Centrum Kultury oraz ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych zdecydowano, że wszystkie zajęcia i wydarzenia organizowane przez Raciborskie Centrum Kultury są odwołane od 12 marca do 29 marca. Budynki RCK: DK Strzecha, Raciborskie Centrum Informacji, Świetlica Środowiskowa w Brzeziu i Raciborski Dom Kultury będą zamknięte. Sprawy pilne można załatwiać telefonicznie lub drogą elektroniczną w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00.

W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, zgodnie z decyzją rządu, w dniach 12-25 marca wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu będą nieczynne. Terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia oraz terminy ważności zamówień i rezerwacji we wszystkich filiach zostaną przesunięte do 1 kwietnia.

Muzeum w Raciborzu będzie zamknięte dla zwiedzających w terminie 12-24 marca. W zależności od rozwoju sytuacji terminy mogą ulec zmianie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here