Zabezpieczenie medyczne mieszkańców powiatu raciborskiego

0
Poradnie Specjalistyczne w szpitalu

Ustalono miejsca bieżącej, specjalistycznej, nocnej i świątecznej opieki medycznej dla wszystkich gmin powiatu raciborskiego.

Dziś, 15 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyło się spotkanie starosty Grzegorza Swobody z lekarzami prowadzącymi placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej na terenie powiatu. W trakcie przeprowadzonych negocjacji ustalono miejsce nocnej i świątecznej opieki medycznej dla wszystkich gmin powiatu raciborskiego. Działająca do tej pory w budynku Szpitala Rejonowego w Raciborzu Poradnia Lekarza POZ świadcząca usługi w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej od 16 marca od godz. 18:00 zacznie działać w dawanym budynku krwiodawstwa mieszczącym się przy ul. Sienkiewicza w Raciborzu.

- reklama -

Bieżąca opieka medyczna:
– Gminę Krzyżanowice będzie zabezpieczał Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w postaci trzech ośrodków zdrowia znajdujących się w m.in. w Tworkowie, Krzyżanowicach oraz Chałupkach,
– Gminę Pietrowice Wielkie zabezpieczy działający w Pietrowicach Wielkich Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zdrowie Sp. z o.o,
– Gminę Rudnik zabezpieczy działający w Rudniku Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego,
– Gminę Krzanowice zabezpieczy działający w Krzanowicach Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Twoje Zdrowie,
– Gminę Kuźnia Raciborska zabezpieczy działający w Kuźni Raciborskiej Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego Amicus-Med Sp. z o.o,
– Gminę Nędza zabezpieczy działający w Nędzy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus Sp .z .o.o,
– Miasto Racibórz zabezpieczy działające w mieście Centrum Zdrowia znajdujące się przy ul. Ocickiej.

Zabezpieczona została również specjalistyczna opieka medyczna w przypadku ostrych i nagłych zachorowań mieszkańców. Po specjalistyczną pomoc można się udać m.in. do:
– Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Raciborzu (czynne poradnie: neurologiczna, laryngologiczna, ginekologiczna),
– Centrum Medyczne Eskulap w Raciborzu (czynne poradnie: okulistyczna, laryngologiczna),
– NZOZ Zdrowie w Pietrowicach Wielkich (czynne poradnie: ginekologiczna, neurologiczna),
– Panaceum Praktyka Lekarza Rodzinnego w Raciborzu (podstawowa opieka zdrowotna),
– NZOZ Twoje Zdrowie w Krzanowicach (podstawowa opieka zdrowotna),
– NZOZ Twój Lekarz w Raciborzu (czynne poradnie: chirurgiczna, okulistyczna).

Ponadto wszystkie ośrodki zdrowia działające na terenie miasta i powiatu będą funkcjonowały bez zmian.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz samych pacjentów, mając na uwadze zachowanie najwyższych środków bezpieczeństwa, starostwo informuje, iż w nagłych, poważnych przypadkach osoby korzystające z nocnej i świątecznej całodobowej opieki zdrowotnej zostaną przewiezione do sąsiednich szpitali. Podobnie pacjenci zaopatrywani przez raciborskie ratownictwo medyczne, którzy w zależności od stanu zdrowia oraz dostępności miejsc również będą transportowani do szpitali w ościennych miastach.

Starosta Raciborski podkreśla, iż sztab kryzysowy pracuje analizując na bieżąco sytuację. Wiadomo, że nie jest to ławy czas dla wszystkich a sytuacja jest nadzwyczajna, jednak prosi przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, o okazanie spokoju i odpowiedzialne zachowanie. Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej i szybciej uporać się z zagrożeniem i powrócić do normalności.

Ze względu na rosnącą ilość fake newsów należ pozyskiwać informacje z wiarygodnych, sprawdzonych źródeł jak np. www.gov.pl, www.gis.gov.pl,www.nfz.gov.pl.

O przebiegu tej nadzwyczajnej sytuacji będziemy na bieżąco informować.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here