Raciborscy dzielnicowi weryfikują pobyt na kwarantannie

0
Fot. KPP Racibórz

Raciborscy dzielnicowi sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Mundurowi podczas służby kontrolują przestrzegania przez mieszkańców nowych przepisów. Ponadto stróże prawa oferują również pomoc i wsparcie.

Raciborscy dzielnicowi aktywnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie stanu zagrożenia epidemicznego. Jednym z wielu zadań, jakie wykonują w trakcie służby, jest kontrola miejsc przebywania osób objętych kwarantanną i sprawdzenie, czy są respektowane nowe przepisy przez te osoby. Sprawdzenie odbywa się bez bezpośredniego kontaktu, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno policjantom, jak i osobom objętych kwarantanną. Stróże prawa pytają, czy jest potrzebna pomoc lub wsparcie.

- reklama -

Czynności kontrolnych dokonywać będą wyłącznie policjanci umundurowani – należy zgłaszać wszelkie przypadki prób podszywania się pod funkcjonariuszy i nie otwierać takim osobom drzwi. – W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pamiętajmy, że możliwa jest telefoniczna weryfikacja tożsamości funkcjonariusza. Wszelkie numery kontaktowe komendy i podległych jej jednostek znajdują się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, stronie BIP oraz w aplikacji Moja Komenda – informuje policja.

Wszyscy policjanci wyruszający do służby zostali zapoznani z ryzykiem, jakie podejmują i procedurami, które pozwalają to ryzyko zmniejszyć. Zostali również wyposażeni w środki ochrony osobistej.

– Apelujemy do wszystkich mieszkańców Raciborza, jak również powiatu raciborskiego o stosowanie się do wydanych zakazów i zaleceń – ten trudny czas do dla nas wszystkich wielka próba postaw społecznych i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i pozostałych członków naszej społeczności – mówią policjanci.

policja raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here