Próbna matura i próbny egzamin ósmoklasisty przez internet

0
egzamin
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadzi próbne matury i próbne egzaminy ósmoklasisty przez internet. Jak będzie to przebiegało pod względem technicznym?

Próbny egzamin ósmoklasisty

- reklama -

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

– 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 –język polski
– 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 –matematyka
– 1 kwietnia br. (środa),ok. godz. 9:00 –języki obce nowożytne.

CKE podaje cztery metody rozwiązywania zadań:

– w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
– na wydruku –należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką
– korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie–po wydrukowaniu)
– na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Próbna matura

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015.Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br. Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki zdanymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty nagrań do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Wskazane jest, aby uczniowie –po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE –rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.
– w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
– na wydruku –należy jednakpamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
– na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania

Przeprowadzenie próbnych egzaminów jest dobrowolne.

Szczegóły na stronie CKE.

/CKE oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here