Ponad 18 tys. wniosków o odroczenie terminu płatności składek

0
Pieniądze
Fot. archiwum portalu

Dotychczas wpłynęło 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek. W województwie śląskim zarejestrowano ich blisko 2,5 tysiąca. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o trzy miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie spłaty należności objętych zawartymi wcześniej umowami. – Jest to jednostronicowy dokument, w którym przedsiębiorca wskazuje, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności – wyjaśnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

- reklama -

W województwie śląskim w okresie od 16 marca do 26 marca zarejestrowano 2446 wniosków o odroczenie terminu płatności. – Najwięcej takich dokumentów złożyli przedsiębiorcy z oddziału ZUS w Zabrzu – 766 wniosków. To teren obejmujący m.in. takie miejscowości jak Gliwice, Knurów, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Bytom, Piekary Śląskie czy Pilchowice. Najmniej wniosków z naszego województwa wpłynęło do oddziału ZUS w Sosnowcu, który swoim zasięgiem obejmuje takie miasta jak Zawiercie, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Będzin czy Czeladź. Z tego terenu przedsiębiorcy złożyli 209 wniosków o odroczenie terminu płatności – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Czytaj więcej: Ponad 18 tys. wniosków o odroczenie terminu płatności składek

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here