Ośrodek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie walczy w konkursie

0
Budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie
Budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie. Fot. UG Krzyżanowice

Gmina Krzyżanowice w tegorocznej edycji konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.” zgłosiła budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie. Każdy może zagłosować na obiekt.

Ruszyła XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego pn. „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.”. Gmina Krzyżanowice w tegorocznej edycji zgłosiła budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie. Każdy może zagłosować na obiekt.

- reklama -

Budynek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie został wybudowany dla społeczności lokalnej w obszarze transgranicznym przy granicy z Czechami oraz dla realizacji działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, Rad – Sołeckiej i Parafialnej, świetlicy młodzieżowej oraz innych organizacji o charakterze lokalnym.

Budynek posiada trzy kondygnacje. Na parterze budynku zlokalizowano strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z biurem OSP i zapleczem socjalno–technicznym, sołtysówkę, sanitariaty zewnętrzne do obsługi imprez integracyjnych oraz pomieszczenie techniczne. Na piętrze znajduje się integracyjna sala zajęć wraz z niezbędnym zapleczem. Poddasze to duża sala spotkań pełniąca funkcję świetlicy sołeckiej wraz z zapleczem socjalnym.

Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej mieszanej i całkowicie dostosowany jest do potrzeb przez osób niepełnosprawnych. Nowo powstały budynek służy dla dobra wspólnego mieszkańców całej społeczności wiejskiej sołectwa Rudyszwałd, jak również dla wszystkich mieszkańców gminy Krzyżanowice i gmin ościennych, w tym czeskich sąsiadów. Przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz zwiększa atrakcyjność miejscowości poprzez podniesienie jakości kulturowego i artystycznego życia mieszkańców.

Swój głos można oddać pod linkiem – Modernizacja Roku i Budowa XXI w.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here