Pszów wesprze szpital w Raciborzu. Przekazano 25 tys. zł

0
Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu

Pszowscy radni zadecydowali na ostatniej sesji Rady Miasta o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Raciborskiemu na walkę z koronawirusem.

Na ostatniej sesji Rady Miasta pszowscy radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Raciborskiemu na walkę z koronawirusem. Radni przeznaczyli 25 tys. zł. na realizację zadań bieżących związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego choroby COVID – 19. Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej z budżetu Miasta na rok 2020.

- reklama -

– Jest to odpowiedź władz miasta na apel Starosty Raciborskiego, który zwrócił się do Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego z prośbą o wsparcie finansowe Szpitala Rejonowego w Raciborzu. W szpitalu utworzono jednoimienny szpital zakaźny, w którym leczeni są pacjenci z całego Subregionu Zachodniego chorzy na koronawirus – czytamy na stronie Miasta Pszów.

Radni, jak czytamy w uzasadnieniu, zdecydowali o przekazaniu pieniędzy mając na względzie zapewnienie mieszkańcom jak najlepszej opieki medycznej oraz ochronę ich zdrowia.

/UM Pszów oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here