50 tysięcy maseczek dla raciborzan

Maseczka
Maseczka - zdjęcie poglądowe. Fot. freepik.com

Maseczki będą dostarczane raciborzanom po Wielkanocy.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zdecydował o dofinansowaniu produkcji 50 tys. maseczek dla raciborzan. To odpowiedź na nowe obowiązki, jakie zaczną obowiązywać od 16 kwietnia.

- reklama -

Decyzją Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego od 16 kwietnia obowiązkowe będzie zakrywane ust i nosa w przestrzeni publicznej. Można do tego celu użyć maseczek ochronnych, jak również chusty, szalika lub innego materiału. O nowych obostrzeniach przeczytasz tutaj: Obowiązek zakrywania twarzy. Rząd przedłużył obostrzenia

Wychodząc naprzeciw nowym obowiązkom, prezydent Dariusz Polowy zdecydował, aby dofinansować produkcję 50 tys. maseczek – po jednej dla każdego mieszkańca.

Maseczki będą wykonane ze specjalnego materiału wielokrotnego użycia. Będzie je można prać i prasować. Zostaną uszyte przez osadzonych w raciborskim zakładzie karnym. Cała akcja dzieje się w porozumieniu z Ministerstwem Sprawiedliwości. Podziękowania za wsparcie inicjatywy należą się Wiceministrowi Sprawiedliwości Michałowi Wójcikowi oraz raciborzaninowi Ministrowi Środowiska Michałowi Wosiowi.

Dystrybucja maseczek rozpocznie się po świętach Wielkanocy. Materiały te zostaną przekazane raciborzanom bezpośrednio do domów. Nad procesem logistycznym ze strony Miasta Racibórz pieczę sprawuje zastępca prezydenta Michał Fita.

– W związku z tym, iż cała akcja dzieje się dynamicznie, prosimy mieszkańców o cierpliwość i zachowanie niezbędnych środków ostrożności według zaleceń służb sanitarnych oraz rządu – informuje magistrat.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj