Mieczysław Kieca: Ta decyzja jest dla mnie całkowicie nieracjonalnym działaniem

Mieczysław Kieca
Mieczysław Kieca Fot. UM Wodzisław Śląski

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca skierował list do władz województwa śląskiego w sprawie braku dofinansowania PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim.

Nie milkną echa po przekazaniu przez władze województwa śląskiego 123 milionów złotych na walkę z koronawirusem placówkom medycznym w regionie. W gronie wspartych szpitali zabrakło wodzisławskiej lecznicy. W tej sprawie apelowało już stowarzyszenie Wodzisław 2.0 oraz starosta Leszek Bizoń. Głos zabrał także prezydent Mieczysław Kieca, który przyznał, że taka decyzja władz województwa jest dla niego nieracjonalnym działaniem. Podkreślił, że wodzisławska lecznica przyjmuje obecnie pacjentów z gmin ościennych, a jej sytuacja finansowa jest zła. Zaapelował więc o przekazanie środków finansowych na zapewnienie PPZOZ-owi w Wodzisławiu Śląskim niezbędnego zaplecza kadrowego i sprzętowego. Treść listu poniżej.

- reklama -

Szanowni Państwo Rządzący,

jako politycy i samorządowcy parę tygodni temu rozpoczęliśmy walkę, jakiej nasze pokolenia nie miały szansy wcześniej doświadczyć. Wydawać by się mogło, że na pozór wszyscy, poczuwając tę ogromną odpowiedzialność za drugiego człowieka, podejmujemy niezliczone działania, by uchronić nas przed prawdziwą katastrofą.

Dotarła do mnie informacja, że 123 miliony złotych przeznaczyły władze województwa śląskiego na walkę z koronawirusem. Pieniądze otrzyma 27 placówek medycznych. Na liście dofinansowanych placówek brakuje szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Decyzja ta jest dla mnie całkowicie nieracjonalnym działaniem.

Sytuacja finansowa placówki z powodu trwającego od wielu lat niedofinansowania systemu ochrony zdrowia jest zła. Tylko dzięki wsparciu udzielanemu ze środków budżetu powiatu, okolicznych miast, gmin i darczyńców zakład ten jeszcze funkcjonuje. Jako rządzący i mający tego pełną świadomość żądam konkretnych wyjaśnień z podjętych nieracjonalnych kroków.

Tylko dzięki zaangażowaniu kierownictwa oraz personelu tej placówki zawdzięczamy, że obecnie możemy zabezpieczyć opiekę zdrowotną dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Niezrozumiała jest dla mnie podjęta decyzja o braku dofinansowania, gdzie szpital w Wodzisławiu Śląskim przyjmuje pacjentów z gmin ościennych, kierowanych w skutek przekształcenia Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu w jednoimienny szpital zakaźny i pomoc finansowa jest niezbędna.

Walka z epidemią jest obecnie sprawą kluczową! Jest dla mnie rzeczą niepojętą, jak można zapominać o personelu i pacjentach wodzisławskiego szpitala, których zdrowie i życie należy zabezpieczyć!

Apeluję o przekazanie środków finansowych na zapewnienie PPZOZ-owi w Wodzisławiu Śląskim niezbędnego zaplecza kadrowego, sprzętowego i wyposażenia.

Mieczysław Kieca
Prezydent Miasta
Wodzisławia Śląskiego

/źródło: UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj