Powiadamiając o zdarzeniu, nie zawsze musisz to robić osobiście

Policja
Fot. KPP Racibórz

Do dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek policji oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie i kontakt za pomocą aplikacji „Moja Komenda”.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo, policja zaleca ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach policji związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

- reklama -

– Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach, również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami – tłumaczy insp. Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

– Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia otrzymają państwo instrukcje co do dalszego postępowania. Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach – np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej, przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka – niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci – mówi Mariusz Ciarka.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj