Wpadka 23-latka zatrzymanego przez mundurowych z Krzyżanowic

0
Policja
Policja

Rybniczanin podejrzany jest o kierowanie samochodem najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających oraz wbrew sądowym zakazom kierowania pojazdami.

Wczoraj, 28 kwietnia, rano mundurowi z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach zatrzymali kierowcę BMW, który podejrzany jest najprawdopodobniej o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających oraz wbrew sądowym zakazom kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- reklama -

Historia miała swój początek ok. godz. 7:25. Wtedy to dyżurny raciborskiej policji został poinformowany przez świadka, że w rejonie ulicy Zagumnie w Zabełkowie zatrzymał się uszkodzony samochód marki BMW, którego kierowca znajduje się w środku. Na miejsce skierowany został patrol z krzyżanowickiego komisariatu. Na miejscu mundurowi ujawnili pojazd wraz z 23-letnim kierowcą, z którym był utrudniony kontakt podczas rozmowy, gdyż kierowca był pod wpływem najprawdopodobniej środków odurzających. W związku z powyższym została mu pobrana krew do badań.

Nie była to jedyna wpadka 23-letniego mieszkańca Rybnika, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach policjanci ustalili, iż posiada on już dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, do których się ewidentnie nie stosuje. Teraz o dalszym losie 23-letniego mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here