Czym są karty bankowe prepaid?

0
Czym są karty bankowe prepaid?
Czym są karty bankowe prepaid?

W Polsce funkcjonuje kilka rodzajów kart płatniczych. Najbardziej rozpoznawalne są te debetowe i kredytowe. Istnieją też tzw. karty bankowe prepaid. Są one przeznaczone do zupełnie innych zadań, a ich funkcja wielu może zaskoczyć. W tym artykule postaramy się przybliżyć podstawową mechanikę działania takiego środka płatniczego.

Karty bankowe prepaid – kilka podstawowych informacji

Różne oferty kart kredytowych posiada praktycznie każdy bank. W niektórych możemy spotkać się też z nieco egzotyczną nazwą – karta prepaid. Może się to kojarzyć z abonamentami za serwisy streamingowe, czy też paysafecard i bardzo słusznie. One też opierają się o mechanizm pre-paid. Prepaid odnosi się do tego, że środki zostały już wcześniej, przed naszym zakupem przypisane do karty. Nie możemy wpłacić tam więcej środków (chyba że bank pozwala na taką możliwość), nie możemy też wypłacić więcej środków, niż się tam znajduje. Poza tym karta bankowa prepaid spełnia wszystkie inne funkcje środka płatniczego. To karta bankowa, która nie posiada przypisanego do siebie konta bankowego. Wiele osób może się zastanawiać nad zasadnością takiego rozwiązania, jest jednak kilka sytuacji, kiedy przedpłacona karta bankowa świetnie się sprawdza.

- reklama -

Karty bankowe prepaid – kiedy się z nich korzysta, jak się z nich korzysta?

Korzystanie z karty bankowej prepaid jest proste, właściwie nie różni się od płatności zwykłą kartą. Możemy z niej wypłacać środki, płacić przy kasie sklepie i robić zakupy przez internet. Pod tym kątem karta prepaid to ekwiwalent standardowej karty bankowej. Kartę prepaid musimy jednak kupić i aktywować, a w tym celu musimy znaleźć odpowiedni bank (możemy skorzystać z porównywarki usług bankowych – https://meritumbank.pl/ranking-kart-kredytowych), który obsługuje tego typu środek płatności. W naszym kraju znajdziemy karty prepaid w prawie wszystkich największych bankach – Millenium, ING, mBank, PKO BP i innych. Zakup karty prepaid to maksymalnie 50 złotych. Po zakupie będziemy musieli zarejestrować się w serwisie wydawcy karty, ustalić PIN i dokonać aktywacji. Karta bankowa prepaid znalazła uznanie wśród pracodawców, którzy chcą udzielić swego rodzaju „bonu” dla pracowników, ale też wszystkich osób, które pragną zachować anonimowość.

Anonimowe płatności – karta bankowa prepaid

Przedpłacone karty bankowe posiadają jedną, bardzo silną zaletę – oferują anonimowe transakcje. Pozwala to na nieco prywatności w sferze wydatków, nie ograniczając jednocześnie naszych form płatności do np. PayPala. Karta bankowa prepaid pozwala też na prostą i praktyczną naukę obsługi karty bankowej. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla dziecka, które powoli musi uczyć się zarządzać swoimi pieniędzmi. Tego typu karta bankowa może też posłużyć jako bon doskonały. Przeważnie bony zakupowe odnoszą się do jednego sklepu, w obrębie którego możemy kupić sobie jakiś produkt. Karta bankowa prepaid nie ma takich obostrzeń, możemy zrobić nią zakupy wszędzie, nawet w dowolnym sklepie internetowym.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here