Przedszkola w Jastrzębiu-Zdroju pozostają zamknięte. Co z Raciborzem i Wodzisławiem Śląskim?

Nabór przedszkole
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Wczoraj rząd poinformował o wprowadzeniu II etapu luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem. Od 6 maja będzie umożliwiona działalność żłobków i przedszkoli. Decyzję o tym podejmą jednak organy prowadzące. Czy takie decyzje zapadły już w naszym regionie?

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy będzie dążył do otwarcia jak największej ilości placówek – dowiadujemy się dziś w magistracie. Najpierw jednak muszą zostać opublikowane odpowiednie przepisy. Oficjalnych komunikatów w tej sprawie można spodziewać się po majówce.

- reklama -

Jeszcze wczoraj głos w sprawie zabrał prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. – Po dzisiejszym dniu mam wiele pytań odnośnie do otwarcia instytucji publicznych, a szczególnie żłobków i przedszkoli od 6 maja. Na stronie MEN opublikowano wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Zalecenia są mało precyzyjne. Przed nami sporo rozważań. Musimy się przygotować na funkcjonowanie w zupełnie nowej rzeczywistości. Jutro odbędzie się konferencja on-line dyrektorów wodzisławskich placówek oświatowych, aby omówić sytuację i możliwości sprostania wymaganiom w 2 dni robocze (poniedziałek – wtorek). Ponadto musimy uwzględnić sytuację epidemiologiczną w regionie związaną z nagłą zwiększoną ilością osób zakażonych i poddanych kwarantannie w największych zakładach pracy, jakimi są kopalnie. Większość z nas ma wśród rodzin i bliskich pracowników sektora górniczego. Decyzje muszą być wyważone, z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych i ich rodzin – naszych mieszkańców. Z cierpliwością oczekujcie komunikatów. Jutro więcej informacji – napisał wczoraj na Facebooku prezydent Mieczysław Kieca.

Decyzja w tej sprawie zapadła już w Jastrzębiu-Zdroju. Tam żłobek i przedszkola pozostaną zamknięte. – Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie jastrzębian, żłobek i przedszkola w Jastrzębiu-Zdroju pozostaną zamknięte do 24 maja br. Do tego czasu rodzice mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego. Chcę, by z takiej możliwości skorzystali dla dobra własnych dzieci i nas wszystkich. Naszą intencją jest minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem na terenie naszego miasta – mówi prezydent Anna Hetman. W czasie, gdy jastrzębski żłobek i przedszkola są zamknięte, rodzice są zwolnieni z opłat za nie.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here