Mandat za mycie samochodu na własnym podwórku

mycie samochodu
Fot. jcom.pl/freepik.com

Samochód należy myć w wyznaczonych do tego miejscach. W przeciwnym razie można otrzymać mandat w wysokości 500 zł.

W ostatnim czasie głośno było o mandatach za mycie samochodu na myjniach. Miało to związek z zakazem przemieszczania się wprowadzonym przez rząd. Wielu kierowców postanowiło zadbać więc o swój samochód na własną rękę, jednak grozi za to kara finansowa.

- reklama -

– Zgodnie z przepisami mycie samochodu w niewyznaczonych do tego miejscach jest karane sporym mandatem, który może wynieść nawet 500 zł. Wysokość kary zależy od rozporządzeń danej gminy. Aby nie narazić się na mandat, samochód trzeba myć na takim podłożu, które nie przepuszcza zanieczyszczonej wody do gleby oraz posiadającym odpływ kanalizacyjny – informuje portal biznesinfo.pl.

Zgodnie z przepisami rada gminy po ustaleniach z powiatowym inspektorem sanitarnym tworzy regulamin. Niektóre gminy mają bardzo radykalne podejście do mycia samochodu na osiedlowym parkingu. W wielu sytuacjach niedozwolone jest mycie pojazdu również na własnym terenie, jeśli nie jest on odpowiednio przystosowany do takiej czynności. Nieświadomi tego kierowcy często sami się narażają na mandat, nie mając pojęcia o tym, że tę czynność wykonywać można tylko w przystosowanym do tego miejscu.

oprac. /red/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj