#KULTURAzDostawąDoDomu od RCK

rowery rck
Fot. RCK

Z wszystkimi materiałami z cyklu #KULTURAzDostawąDoDomu można zapoznać się na Facebooku Raciborskiego Centrum Kultury i na stronie www.rck.com.pl.

W Nadzwyczajnym Klubie Płytowym pojawiła się grupa East of Eden z utworem „Isadora”.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/359-klub–plytowy.html

- reklama -

W zakładce „Z dziećmi w domu” znalazł się kolejny odcinek „Pastele inspirują”, w którym Andrzej Śliwicki pokazuje dwie techniki graficzne – monotypię oraz domową wersję linorytu. Oprócz tego po raz pierwszy można posłuchać bajki – „Gdzie się podział czwartek?” dla najmłodszych czyta instruktorka grup Fiku-Miku Julita Bożęcka.
– Dla naszym milusińskich mamy coś specjalnego! Organizujemy konkurs plastyczny, w którym będziecie mogli pochwalić się swoim talentem! – zachęca RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/361-z-dziecmi-w-domu.html

– Oczywiście nie mogło zabraknąć materiałów, które są dla was dostępne bez ruszania się z kanapy! W zeszłym tygodniu przybliżyliśmy sylwetki dwóch utalentowanych mieszkańców Raciborza – Marka Rapnickiego – poety, który niedawno wydał swoją kolejną książkę pt. „Pan Amo prosi o głos” oraz rzeźbiarza Gurgena Gadachika, którego prace kilkukrotnie były wystawiane w Raciborskim Centrum Informacji. W niedzielę zaserwowaliśmy prawie sześciogodzinną przygodę z breakdancem! Udostępniliśmy nagranie z 3. edycji zawodów Who Is The Killer? – relacjonuje RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/365-z-kanapy.html

Gurgen Gadachik
Gurgen Gadachik

– Pamiętacie potańcówkę kubańską na bulwarach nadodrzańskich w zeszłym roku? Jej gwiazdą była Yaremi Kordos, która właśnie w poprzednim tygodniu przesłała nam muzyczne pozdrowienia! Posłuchajcie, a od razu przeniesiecie się na słoneczną Kubę – zaprasza RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/368-za-granica.html

– A co słychać u naszych grup? Agnieszka Patalong nauczyła nas, jak zrobić kolczykowe mandale. Artyści Zespołu Pieśni i Tańca Strzecha nie próżnują! Niedawno podzielili się wspomnieniami z festiwalu folklorystycznego w Zagrzebiu oraz zabawnym filmem, którym włączają się do akcji #zatańcujwdomu. Pojawiła się u nas również lekcja śpiewu prosto od instruktorki zespołu wokalnego Perspektywa Joanny Skowyry. Nie mogło zabraknąć oczywiście tańca! Tym razem przypomnieliśmy film z choreografią Denisa Chorego oraz tancerzami Skazy do piosenki Heathens – zaprasza RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/369-co-slychac-u-naszych-grup.html

ZPiT Strzecha

– Ponadto na ulicy Długiej pojawił się bardzo kolorowy baner, który, mamy nadzieję, natchnie was optymizmem! A jeśli powiemy wam, że już za niedługo otwieramy sezon rowerowy, to na pewno wasz humor się poprawi – pisze RCK.

RCK przypomina o telefonie dla seniora. Każdego dnia od 12:00 do 14:00 pod numerem 32 412 32 49 dyżuruje osoba, z którą można porozmawiać o kulturze i nie tylko.

Przy RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać bawełniane tkaniny: poszewki, prześcieradła itp. Pojemnik będzie regularnie opróżniany, wrzucone rzeczy będą prane i przerabiane na maseczki.

Ponadto pracownicy wciąż są do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–15:00.

Marek Rapnicki
Marek Rapnicki

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj