Raciborskie przedszkola i żłobek w nowej rzeczywistości

przedszkole dziecko zabawa
Fot. Freepik.com

Dzisiaj, 11 maja, otwarto miejskie przedszkola i żłobek w Raciborzu. Placówki pracują według wytycznych Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego. Zostały wyposażone w dodatkowe środki higieny i ochrony osobistej.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji z 29 kwietnia podjął decyzję o otwarciu miejskich przedszkoli i żłobka. Po konsultacjach z dyrektorami tych placówek wyznaczono 11 maja na dzień otwarcia. Do tego czasu w placówkach trwały prace nad przygotowaniem do przyjęcia dzieci.

- reklama -

W pierwszy dzień po prawie dwumiesięcznej przerwie w placówkach przebywa 96 dzieci – to 5,4% ogólnej liczby dzieci uczęszczających do raciborskich przedszkoli i żłobka.

Placówka

Liczba dzieci

Przedszkole 3

2

Przedszkole 10

9

Przedszkole 11

7

Przedszkole 12

9

Przedszkole 13

2

Przedszkole 14

5

Przedszkole 15

7

Przedszkole 16

5

Przedszkole 20

6

Przedszkole 23

11

Przedszkole 24

5

Przedszkole 26

5

ZSP 1

2

ZSP 2

9

ZSP 3

0

ZSP 4

3

Żłobek

9

RAZEM

96

 

Przedszkola i żłobek zostały wyposażone w ozonatory, dodatkowe środki higieny i ochrony osobistej (2 600 maseczek, 3 400 rękawiczek, fartuchy, przyłbice, termometry) oraz materiały do dezynfekcji. Zgodnie z wytycznymi GIS w przedszkolach oraz żłobku obowiązuje ograniczenie liczebności dzieci. Placówki mogą przyjąć średnio około połowę swoich podopiecznych. O szczegóły rekrutacji należy pytać w placówkach lub sprawdzać ich strony internetowe. Z przedszkola w pierwszej kolejności powinny korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką dziecka.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj