Wyborcza o Raciborzu: Chorzy muszą szukać pomocy w innych miastach

szpital raciborz 1
Szpital w Raciborzu

Gazeta Wyborcza pisze o sytuacji mieszkańców powiatu raciborskiego, którzy zostali pozbawieni dostępu do opieki medycznej, gdy jedyny w mieście szpital przekształcono w placówkę jednoimienną.

GW przywołuje sytuację mieszkańca Raciborza, który co drugi dzień wymaga dializy. Od kiedy zaczęła się pandemia koronawirusa musi on dojeżdżać 70 kilometrów do placówki w Rudzie Śląskiej. Podobne historie opisuje radny Piotr Klima. – Zgłaszają się do mnie starsi schorowani ludzie. Najbliższe szpitale są w Rybniku, prawie 30 km i w Wodzisławiu Śląskim, ponad 25 km. Dla nich to prawdziwa wyprawa – mówił dla GW radny. Całość przeczytasz tutaj.

- reklama -

Przypomnijmy, że Piotr Klima jest inicjatorem założenia Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej. Kilka dni temu apelował o podpisanie się pod listami do ministra zdrowia i wojewody śląskiego, które dotyczyły przywrócenia Szpitala Rejonowego w Raciborzu wraz z dostępem do poradni specjalistycznych przy ul. Gamowskiej 3. Szczegół tutaj: O przywrócenie funkcji szpitala i poradni walczy Komitet Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej

Czytaj także:

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj