„Dlaczego tak potraktowano nasze miasto?” Piotr Klima pisze do wojewody

5
Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu

– Jak można było pozbawić tak duże miasto z powiatem (ponad 100 tys. mieszkańców) usług szpitala i poradni specjalistycznych, pozostawiając chorym indywidualne poszukiwania pomocy w innych miastach w dobie, gdy zakazuje się wychodzenia z domu i nadmiernego poruszania się – pyta Piotr Klima w liście do wojewody śląskiego.

W związku z konsekwencjami przekształcenia raciborskiego szpitala w jednoimienny zakaźny, jakie odczuwają mieszkańcy powiatu i pracownicy szpitala, powstał Społeczny Komitet Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej. – Społeczny Komitet tworzą mieszkańcy Raciborza i okolic łączący różne środowiska i grupy społeczne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy. Bardzo zależy nam, aby w Społecznym Komitecie znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk: samorządowcy, pracownicy ochrony zdrowia, seniorzy, przedsiębiorcy, prawnicy, ekonomiści, psycholodzy – pisał radny Piotr Klima.

- reklama -

Teraz przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Racibórz wystosował list do wojewody śląskiego.

– Do tej pory nikt nie wyjaśnił mieszkańcom miasta i powiatu, dlaczego i na jakiej podstawie prawnej wybrano raciborski szpital i zamieniono go w zakaźny. Nie możemy doprosić się o żadne dokumenty źródłowe! Okoliczności tej decyzji podawane przez różne źródła są sprzeczne, a wydający takie informacje zarzucają sobie wzajemnie nieprawdę. Autorytet władzy jest pod znakiem zapytania. Nie możemy pojąć faktu, że nie chce nam się ujawnić dokumentów. Gdzie tu ustawa o jawności życia publicznego ! A demokratyczne państwo prawa! Pragniemy zapytać, czy pan wojewoda zadecydował o zawieszeniu działalności poradni specjalistycznych, stacji dializ, ambulatoryjnej usługowej dla mieszkańców działalności izby przyjęć szpitala. Kto odpowiada za zarządzaniem szpitalem w nowej przeprofilowanej formie – pisze Piotr Klima.

Pełna treść listu dostępna tutaj.

W sprawę przekształcenia szpitala zaangażował się także Marek Labus, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego. Czytaj więcej: M. Labus wzywa dyrekcję szpitala do przywrócenia wszystkich usług oraz „Zgotowali lokalnej społeczności ogromną traumę”. List M. Labusa do włodarzy i radnych.

oprac. /kp/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Nawet ministry powiedzieli, że to tylko i wyłącznie wojewoda zadecydował, a nasi nie koniecznie mądrzy zarządcy szpitala i starosta przyklepali. Olali nasz, mieszkańców!!

  2. temu facetowi chodzi o własny interes bo jego apteka przestała działać.myśleć powinien wcześniej jak podwyższał diety radnym i popierał drukarza w jego szalonych pomysłach.

  3. Interes interesem ale p.Klima nagłośnił sprawę i nagle uruchomia przychodnie specjalistyczne.Po co bylo ich zamykanie????Nie dośc że zabtmrali nam szpital to jeszcze i przychodnie – CHORE!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here