„Zgotowali lokalnej społeczności ogromną traumę”. List M. Labusa do włodarzy i radnych

Szpital Rejonowy w Raciborzu
Szpital Rejonowy w Raciborzu

– Poza Piotrem Klimą nikt nie zadał sensownego pytania ani nie stanął w obronie mieszkańców. Starosta nawet podziękował wojewodzie i zapewnił go o tym, że będzie stał murem za jego decyzjami – pisze na temat telekonferencji wojewody śląskiego na temat jednoimiennego szpitala w Raciborzu Marek Labus.

Marek Labus, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, po petycji, w której wezwał dyrekcję szpitala do przywrócenia wszystkich usług, napisał list otwarty do włodarzy miasta, zarządu powiatu, radnych gminy i powiatu. – Z uwagą zapoznałem się z relacją telekonferencji wojewody śląskiego na temat jednoimiennego szpitala w Raciborzu z włodarzami miasta, powiatu i radnymi różnych opcji. Poza Piotrem Klimą nikt nie zadał sensownego pytania ani nie stanął w obronie mieszkańców. Starosta nawet podziękował wojewodzie i zapewnił go o tym, że będzie stał murem za ego decyzjami – pisze.

- reklama -

– Zamiast tracić czas na bezskuteczne apele o niezdefiniowaną pomoc dla szpitala, rozpocznijcie działania zmierzające do tego, by szpital uzyskał decyzję ministra zdrowia o przeprofilowaniu, spytajcie dyrektora szpitala, dlaczego do dziś nie dostosował pracownikom dokumentów adekwatnie do nowych warunków pracy, opracujcie plan ratowania szpitala, by w przyszłości mógł dalej służyć mieszkańcom i wreszcie przywróćcie jak najszybciej jego ambulatoryjną działalność w budynku szpitala – apeluje Marek Labus.

– Jak widać, starosta z dyrektorem szpitala, przy aprobacie i pomocy prezydenta miasta i kompletnej bierności większości radnych, decydując się na bezkrytyczne wykonanie ustnego polecenia o przeprofilowaniu w 3 dni dużego szpitala do nowych funkcji, zgotowali lokalnej społeczności ogromną traumę. W trakcie omawianego spotkania z wojewodą samorząd nie uzyskał nic poza mglistymi zapewnieniami bez pokrycia oraz informacją, że trzeba być dumnym ze szpitala covidowego. Telekonferencja, która w założeniu miała zdjąć odpowiedzialność ze starosty i samorządu, jeszcze bardziej ich pogrążyła, zwłaszcza jeśli chodzi o zamknięcie poradni przyszpitalnych – ocenia Marek Labus.

Pełna treść listu dostępna tutaj.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here