Ministerstwo Rozwoju: IV etap odmrażania gospodarki na początku czerwca

0
Eventy
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Ministrostwo Rozwoju poinformowało, że trwają konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie. To m.in. branża eventowa, ślubna oraz parki rozrywki. Zakończono już rozmowy ws. wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów.

Ministerstwo Rozwoju prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Są one przygotowywane we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. W przyszłym tygodniu ma się rozpocząć opracowywanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego. – W ten sposób przygotowujemy się do 4. etapu odmrażania kolejnych sektorów polskiej gospodarki, który planowany jest na początek czerwca – informuje resort.

- reklama -

– Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów – podkreśla wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.

Zobacz również:

/źródło: MR oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here