
18 maja zaczynają obowiązywać przepisy wyznaczone przez III etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Działalność wznawiają fryzjerzy, kosmetyczki czy gastronomia.
Od dziś mogą działać zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje, kawiarnie i bary. Niezbędny jest jednak reżim sanitarny. Szczegóły tutaj: Gastronomia od 18 maja. Jak będzie wyglądała wizyta w restauracji? i Nowe zasady funkcjonowania fryzjerów i kosmetyczek
Od dzisiaj mogą być także prowadzone zajęcia praktyczne w szkołach policealnych oraz indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze.
Od 18 maja możliwa jest także działalność kin plenerowych, wznowienie prac na planach filmowych, próby i ćwiczenia czy indywidualne zajęcia na uczelniach artystycznych. Ponadto możliwe jest uprawianie sportu na otwartej infrastrukturze (maksymalnie 14 osób + 2 trenerów), mogą być otwarte pełnowymiarowe boiska piłkarskie, w salach zamkniętych może być od 12 do 32 osób z trenerami.
Szczegóły tutaj: Od 18 maja otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje. III etap znoszenia ograniczeń
/oprac. c/




![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)

![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)





![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)











![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)