Przedszkola w Gorzycach pozostają zamknięte

0
Gorzyce
Fot. UM Gorzyce

Wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk, po wcześniejszym kontakcie z rodzicami dzieci przedszkolnych, podjął decyzję o tym, aby nie wznawiać zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych do 14 czerwca.

– W dniu wczorajszym podjąłem wspólnie z Dyrektorami Przedszkoli/Oddziałów Przedszkolnych decyzję o dalszym zawieszeniu wychowania przedszkolnego w naszej gminie. Rozporządzenie rządowe stanowi, że przedszkola mogły zostać otwarte od 6.05.2020 r. Ostateczne decyzje zostały oddane w ręce samorządu – organu prowadzącego. Pierwszą taką decyzję podjęliśmy wspólnie w dniu 4.05.2020 r. – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

- reklama -

Zdecydowana większość rodziców na „nie”

Jak poinformował wójt, na jego prośbę pracownicy poszczególnych placówek ponownie kontaktowali się z rodzicami dzieci przedszkolnych w temacie ewentualnego uruchomienia zajęć. – Z informacji szefów placówek przedszkolnych wynika, że zdecydowana, by nie powiedzieć przytłaczająca większość Rodziców opowiada się stanowczo za pozostawieniem dzieci w domach – tłumacząc swoje decyzje troską o zdrowie najmłodszych i członków swoich rodzin – informuje wójt.

– Tym samym, mając na uwadze sytuację sanitarno-epidemiologiczną w naszym kraju, a w szczególności w województwie, powiecie i gminie (wzrost zachorowalności –
http://www.psse.wodzislaw.pl/psse/index.php) nie wznawiamy na chwilę obecną zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych do dnia 14.06.2020 r. – podano w komunikacie na stronie Urzędu Gminy.

Wójt dziękuje za wyrozumiałość

– Zdaję sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed każdym z Rodziców w aktualnej sytuacji, w szczególności konieczności pogodzenia opieki z pracą zawodową. Dlatego też, mając na uwadze w pierwszej kolejności zobowiązania osób pracujących, proszę o Wasze uwagi – nie wykluczam szybkiej częściowej zmiany decyzji jeżeli zajdzie taka konieczność (z uwagi na niemożliwość zapewnienia opieki nad dzieckiem przez Rodzica/Rodziców) oraz jeżeli sytuacja sanitarno-epidemiologiczna ulegnie polepszeniu. O dalszych decyzjach w sprawie funkcjonowania przedszkoli będziemy informować na bieżąco. Drodzy Rodzice, dziękuję za Wasze mądre, wyważone opinie oraz zrozumienie i pomoc w podjęciu kolejnej trudnej decyzji!!! Dziękuję Pracownikom PP za szybki kontakt z Rodzicami i bardzo szybkie rozpoznanie tematu! – przekazuje wójt Daniel Jakubczyk.

/UG Gorzyce oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here