Rybnik: Rowerzystka wjechała pod nadjeżdżający samochód

Rybnik
Życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kobieta jechała rowerem wraz z 9-letnią córką. W pewnym momencie rybniczanka zjechała z chodnika, przejechała przez linię podwójną ciągłą i wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód.

Do zdarzenia doszło wczoraj (21.05) około godziny 17.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Górnośląskiej z ulicą Janasa w Rybniku. Kobieta jechała rowerem od ulicy Wrębowej wraz z 9-letnią córką. W pewnym momencie rybniczanka zjechała z chodnika, przejechała przez linię podwójną ciągłą i wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód, którym kierowała 34-latka. W efekcie rowerzystka została zabrana do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Za spowodowanie zdarzenia drogowego, mieszkanka Rybnika została ukarana mandatem karnym.

- reklama -

– Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Najważniejsza jest zasada ograniczonego zaufania i przestrzeganie obowiązujących przepisów na drodze. Równie ważny jest stan techniczny i prawidłowe wyposażenie roweru. Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie własnym, dlatego każdy rowerzysta i pieszy powinien nosić odblaski i zadbać o to, by być widocznym na drodze – apeluje rybnicka policja.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj