Andrzej Duda w Katowicach: „Jesteśmy solidarni ze Śląskiem”

Prezydent Andrzej Duda w Katowicach
Prezydent Andrzej Duda w Katowicach Fot. Krzysztof Sitkowski KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, gdzie zapoznał się z sytuacją w regionie związaną z epidemią koronawirusa. Prezydent deklarował solidarność i nawoływał wszystkich do wspierania Śląska. Podkreślił też, że sytuacja na Śląsku została opanowana.

Prezydent RP wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażejem Spychalskim oraz sekretarzem stanu – szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem wziął udział w sztabie kryzysowym wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Podczas posiedzenia odbyła się wideokonferencja z premierem Mateuszem Morawieckim i powiatowymi inspektorami sanitarnymi.

- reklama -

Prezydent solidarny ze Śląskiem 

– Wszystkim, którzy w tych dniach z pandemią walczyli i walczą, z całego serca dziękuję i jeszcze raz chcę powiedzieć: jesteśmy z Wami! Jesteśmy solidarni ze Śląskiem, z tutejszymi ludźmi ciężkiej pracy – z górnikami, hutnikami, wszystkimi, którzy tu, na Śląsku, na co dzień walczą swoją pracą o byt swoich rodzin, ale przyczyniają się także do rozwoju Polski. Chcę Wam z całą mocą powiedzieć jako Prezydent Rzeczypospolitej, że jestem z Wami absolutnie solidarny w dobrej i złej chwili. Jesteśmy jedną wielką wspólnotą i wszystkich proszę, by wspierali Śląsk z całego serca. Wierzę, że Śląsk jest już na dobrej drodze do tego, by wyjść z pandemii, by koronawirus ze Śląska sobie poszedł, żeby Śląsk z tym wszystkim sobie poradził i mógł wrócić na drogę normalnego rozwoju, w czym – obiecuję – ze wszystkich sił będę Śląsk i śląskie rodziny wspierał, żeby się tu wszystkim Państwu, moim rodakom, żyło jak najlepiej – mówił prezydent Andrzej Duda po spotkaniu.

Sytuacja na Śląsku opanowana

Zdaniem Prezydenta sytuacja na Śląsku została opanowana. – A przede wszystkim chcę z całego serca podziękować śląskiemu personelowi medycznemu – wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, farmaceutom, diagnostom laboratoryjnym z wszystkich laboratoriów, które tu cały czas pracują na wysokich obrotach – za to, że zapanowali nad sytuacją. Bo dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że sytuacja jest opanowana. W ciągu ostatniej doby nie było ani jednego zgonu, liczba zachorowań w stosunku do tego, co było kilka dni temu, spadła – mówił prezydent. – Są to inne zachorowania, bo ogniska koronawirusa, które były w kopalniach, zostały zduszone, ale teraz mamy ogniska, które zostały przyniesione do domów, do rodzin. I rzeczywiście tam, na kwarantannach domowych, pojawiają się zachorowania – niestety – cały czas, ale sytuacja jest pod kontrolą – uważa prezydent.

Dziś na Śląsku potwierdzono 187 nowych zakażeń koronawirusem. To wciąż najwięcej spośród wszystkich województw. Czytaj więcej: Śląsk wciąż przoduje. 187 nowych zakażeń koronawirusem

/źródło: prezydent.pl, ŚUW, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj