Anna Dziewit-Meller kolejnym gościem online raciborskiej biblioteki

0
Anna Dziewit-Meller
Anna Dziewit-Meller

W ramach projektu „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” odbędzie się spotkanie z pisarką i dziennikarką Anną Dziewit-Meller.

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika… i zaprasza na kolejne spotkanie w ramach programu „Kultura w sieci”. Tym razem gościem biblioteki będzie pisarka i dziennikarka Anna Dziewit-Meller. Spotkanie odbędzie się w przestrzeni wirtualnej 9 czerwca.

- reklama -

Anna Dziewit-Meller jest autorką powieści „Disko” (2012) i „Górę Tajget” (2016). W 2017 r. wydała książkę „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Wraz z Agnieszką Drotkiewicz wydała dwa tomy wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”, a z Marcinem Mellerem zbiór reportaży „Gaumardżos, opowieści z Gruzji”. Oprócz twórczości własnej wiele czasu poświęca książkom cudzym – wcześniej w programach telewizyjnych, od 2016 r. w autorskim kanale internetowym bukbuk.pl. W 2016 roku nominowana była za wywiad do Nagrody Grand Press. Pochodzi ze Śląska, mieszka w Warszawie. 15 lipca br. ukaże się jej najnowsza powieść pt. „Od jednego Lucypera”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 9 czerwca o godz. 18:00. Do spotkania można dołączyć tutaj: https://biblrac.clickmeeting.pl/spotkanie-z-anna-dziewit-meller/register. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji.

Projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” zakłada realizację działań on-line m.in. spotkań autorskich dla dzieci i dla dorosłych, koncertu poezji śpiewanej, spotkań z czytelnikami na temat literatury grozy i ekranizacji literatury czy spotkań dla rodziców. Ostatnim gościem biblioteki przed wakacjami będzie Jacek Hugo-Bader (24 czerwca, godz. 18:00). Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here