Śmieci przy ścieżce rowerowej do Łężczoka. Radna apeluje o kosze

1
Ścieżka rowerowa w Raciborz

Radna Justyna Henek-Wypiór interpeluje o umieszczenie koszy na śmieci przy ścieżce rowerowej do Łężczoka.

– W związku ze zbliżającym się okresem letnim, a co za tym idzie wzmożonym ruchem rowerowym, jak i pieszym w okolicy rezerwatu Łężczok, zauważa się zwiększenie zaśmiecenia terenów rekreacyjnych. Na trasie rowerowej od stacji kolejowej w dzielnicy Markowice aż do mostu na kanale Ulga, jak również w newralgicznym miejscu przy wjeździe do rezerwatu Łężczok, brakuje koszy na śmieci. W związku z faktem zaśmiecone są okoliczne rowy i pobocza. Wszyscy mieszkańcy, jak i turyści chcą miło spędzić czas, ale nie stwarza się im warunków do kulturalnego korzystania z zasobów przyrody – pisze w interpelacji do prezydenta Radna Miasta Racibórz Justyna Henek-Wypiór.

- reklama -

Kosze miałyby pojawić się w trzech wymienionych punktach – w pobliżu przystanku kolejowego w Raciborzu-Markowicach, przy wjeździe do rezerwatu i w pobliżu mostu na kanale Ulga.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wystarczy żeby każdy zabrał swoje śmieci z sobą. Wywóz śmieci z domów jest płatny niezależnie od ilości więc można wyrzucić w domu. Kwestia wyrobienia w sobie takiego nawyku. Taniej, czyściej, bardziej odpowiedzialnie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here