Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Turze [ZDJĘCIA]

mateusz morawiecki turze (5)
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Turze w czerwcu 2020 roku. Fot. UM Kuźnia Raciborska

Burmistrz Paweł Macha dziękował za współpracę z organami rządowymi, podkreślając, że trzeba mieć odwagę prosić i aplikować o środki rządowe, ale także umieć za nie podziękować.

Dziś, 24 czerwca, premier Mateusz Morawiecki odwiedził Turze. Krótkie spotkanie przed miejscowym OSP dotyczyło zabezpieczenia przeciwpowodziowego gminy oraz podsumowania współpracy z samorządem. – W ramach tej współpracy w ostatnich latach ze środków pozyskanych z budżetu państwa, przy wkładzie własnym środków gminnych, zostały wyremontowane: droga w Turzu, szatnie w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej (pozbycie się ksylamitu), hala sportowa przy tej szkole, drogi: Kolejowa i Tartaczna, a także doprowadzony gaz. Gmina została także objęta pomocą rządową po nawałnicy w lipcu 2017 roku – wylicza Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Burmistrz Paweł Macha dziękował za tę współpracę z organami rządowymi, podkreślając, że trzeba mieć odwagę prosić i aplikować o środki rządowe, ale także umieć za nie podziękować. W spotkaniu z premierem udział wzięli m.in. senator Ewa Gawęda, wojewoda Jarosław Wieczorek, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, burmistrz Paweł Macha, zastępca burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Kasprzyk i wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę na terenie zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Więcej: Premier Mateusz Morawiecki z wizytą na zbiorniku Racibórz [WIDEO]

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj