Uzgodnień w sprawie projektu raciborskiego dworca PKP ciąg dalszy

dworzec pkp raciborz
Budynek Dworca zostanie kompleksowo przebudowany. Trwają uzgodnienia z PKP.

PKP prowadzi z miastem Racibórz uzgodnienia projektu w zakresie szczegółowych rozwiązań, jakie będą miały zastosowanie w modernizowanym budynku dworca.

23 czerwca odbyło się drugie w tym miesiącu spotkanie władz Raciborza z dyrekcją oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach PKP S.A. w sprawie przebudowy raciborskiego dworca. W rozmowach udział wzięła dodatkowo projektant przebudowy oraz przedstawiciele spółek kolejowych. Do konsultacji zaproszono także aktualnych najemców lokali. Zakończenie prac projektowych i ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych ma nastąpić do końca pierwszej połowy 2021 r.

- reklama -

PKP prowadzi z miastem uzgodnienia projektu w zakresie szczegółowych rozwiązań, jakie będą miały zastosowanie w modernizowanym budynku dworca. Gmina ze swojej strony jeszcze w ubiegłym roku wyraziła wolę wynajmu części powierzchni nowego budynku. To ponad 700 m2, które trzeba w sposób przemyślany zagospodarować. Inwestycja ma na celu stworzenie komfortowej przestrzeni obsługi podróżnych wraz z ulokowanymi w przestrzeni budynku funkcjami towarzyszącymi oraz zaaranżowanie powierzchni zewnętrznej wokół dworca poprzez zabezpieczenie części obszaru pod funkcję ogólnodostępnego parkingu i wiat rowerowych.

Zakończenie modernizacji dworca i udostępnienie budynku podróżnym po przebudowie planowane jest w 2023 r.

Czytaj także: Jak będzie wyglądał raciborski dworzec PKP? Trwają prace nad projektem

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj