„Prezydent Kieca przybiera rolę kozła ofiarnego” – oświadczenie Stowarzyszenia Wodzisław 2.0

Prezydent Mieczysław Kieca. Fot. archiwalne

Przedstawiciele Stowarzyszenia Wodzisław 2.0 uważają, że prezydent Mieczysław Kieca tworzy podziały na dobrego prezydenta z PO i złych radnych z PiS, bo w ten sposób łatwiej mu wytłumaczyć, dlaczego nie otrzymał wotum zaufania.

Przypomnijmy, wodzisławscy radni zadecydowali o nieudzieleniu wotum zaufania dla prezydenta Mieczysława Kiecy w stosunku 10 do 11 głosów. Na sesji mówiono też o ewentualności przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta. Więcej tutaj: Mieczysław Kieca bez wotum zaufania. „Wdarła się nam tu brzydka polityka”

- reklama -

Oświadczenie w sprawie braku wotum zaufania dla Prezydenta opublikowało Stowarzyszenia Wodzisław 2.0. Członkowie podkreślili, że działalność stowarzyszenia jest podyktowana wyłącznie dobrem miasta i mieszkańców, dlatego przy ocenie pracy prezydenta nie patrzą na szyldy partyjne. Zdaniem stowarzyszenia prezydent przybiera rolę „kozła ofiarnego”. Cała treść oświadczenia poniżej.

Szanowni Państwo, w imieniu stowarzyszenia Wodzisław 2.0 chcielibyśmy wyjaśnić okoliczności nieudzielenia wotum zaufania dla Prezydenta Miasta.

Po pierwsze, czy do decyzji radnych wdarła się „brudna polityka”? Czy 6 radnych PiS wystarczyłoby do odrzucenia wotum zaufania? Nie, do podjęcia decyzji konieczna jest większość. Prezydent nie przekonał do siebie również radnych z bezpartyjnych komitetów, w tym radnego stowarzyszenia Wodzisław 2.0 – Łukasza Chrząszcza.

Czy wypowiedzi Prezydenta, sugerujące, że decyzja jest polityczna, mają potwierdzenie w rzeczywistości? Wystawiliśmy swojego, bezpartyjnego kandydata na Prezydenta – Kacpra Biernackiego. Nasz radny jest niezależny – nie należy do żadnego klubu, reprezentuje stowarzyszenie Wodzisław 2.0. Nasza działalność jest podyktowana wyłącznie dobrem miasta i mieszkańców, dlatego przy ocenie pracy Prezydenta nie patrzymy na szyldy partyjne.

Prezydent twierdzi, że radni blokują jego inicjatywy. O jakie inicjatywy chodzi? Podnoszenie podatków? A może to Prezydent jest tym, który blokuje inicjatywy? Popatrzmy.

Zgłosiliśmy do budżetu Miasta kilkanaście wniosków mieszkańców (niektóre wspólnie z Głosem Pokoleń), które zostały odrzucone przez Prezydenta. Między innymi:

wnioski o zwiększenie miejsc parkingowych na osiedlach,
wniosek o utworzenie szpilkostrady na uliczkach przy rynku,
wniosek o przygotowanie projektu na budowę całorocznego krytego boiska ze sztuczną nawierzchnią,
wniosek o przygotowanie dwujęzycznych tablic, w j. polskim i czeskim,
wniosek o projekt modernizacji stadionu.

Warto również wspomnieć o blokadzie inicjatyw mieszkańców. Blokada powstania szkoły Montessori, brak poparcia dla zdecydowanych działań w walce ze smogiem czy hamowanie inicjatyw przedsiębiorców. Dopiero po naciskach radnych, Urząd Miasta rozpoczął zmianę Planu Zagospodarowania Przestrzennego, która blokowała mieszkańcom możliwość budowania domów na prywatnych posesjach.

Wydaje nam się, że Prezydent próbuje tuszować te niewygodne fakty i przybiera rolę „kozła ofiarnego”. Jednocześnie zgodnie z linią partyjną tworzy podziały na dobrego Prezydenta z PO i złych radnych z PiS, gdyż w ten sposób łatwiej mu wytłumaczyć, dlaczego nie otrzymał wotum zaufania. Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 nie godzi się na przenoszenie wojny PO-PiS na szczebel samorządu. Działajmy razem dla dobra Wodzisławia Śląskiego, ponad podziałami.

Wodzisławiu rozwiń skrzydła!

Zarząd stow. Wodzisław 2.0
Kacper Biernacki
Bartosz Młotek

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj