Termomodernizacja szpitali w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim

W szpitalach w obu miejscowościach zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne ograniczające straty ciepła oraz podnoszące sprawność instalacji centralnego ogrzewania. PPZOZ pozyskał na ten cel ponad 6 mln zł.

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. pozyskał ponad 6 mln zł na inwestycje w ekologiczne ciepło. Dzięki temu w szpitalach w obu miejscowościach zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne ograniczające straty ciepła oraz podnoszące sprawność instalacji centralnego ogrzewania. W ich ramach m.in. docieplone zostaną stropodachy i ściany zewnętrzne. Wymieniona zostanie też stolarka okienna i drzwiowa. Na sieci centralnego ogrzewania zamontowane zostaną z kolei układy pomiarowe i automatyka pogodowa regulująca temperaturę na sieci.

- reklama -

W sumie w ramach projektu poddanych termomodernizacji zostanie aż 17 tys. metrów kwadratowych powierzchni obiektów szpitalnych. W rezultacie emisja gazów cieplarnianych obniżona zostanie o 942,5 tony równoważnika CO2. O 600 kg rocznie ograniczona zostanie z kolei emisja pyłu PM10. Roczne oszczędności na użytej przez szpitale energii cieplnej sięgną poziomu prawie 10 tys. GJ, czyli 2,7 mln kWh/a.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj