Pół miliarda złotych postojowego dla mieszkańców woj. śląskiego

zus
Fot. ZUS

Od 15 kwietnia do 14 lipca w woj śląskim ZUS zrealizował 256 tys. wypłat na kwotę 501,5 mln zł w ramach świadczeń postojowych. Dla zwolnionych pracowników przygotowano dodatek solidarnościowy.

Oddziały ZUS w województwie śląskim wypłaciły już 256 tys. świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i osób wykonujących umowy cywilnoprawne na kwotę 501,5 mln zł. Od 25 czerwca mieszkańcy regionu otrzymują wsparcie także w postaci dodatku solidarnościowego. Zrealizowano już ponad 12,5 tysiąca wypłat na sumę 16,2 mln zł.

- reklama -

Do świadczenia postojowego uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 kwietnia. Aby otrzymać pomoc, należy spełnić kilka warunków – m.in. np. na wniosku składanym w lipcu przychód w czerwcu powinien być niższy o 15% od przychodu w maju. Natomiast o dodatek solidarnościowy mogą ubiegać się osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca z powodu epidemii koronawirusa rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony zakończyła się.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj