Jarosław Cholewa zrezygnował z ubiegania się o funkcję rektora PWSZ w Raciborzu

Jarosław Cholewa
Dr hab. Jarosław Cholewa Fot. PWSZ Racibórz

O fotel rektora PWSZ ubiegali się dr hab. Jarosław Cholewa i dr Paweł Strózik. Wczoraj (16.07) J. Cholewa w formie listu poinformował o swojej rezygnacji. Wybory już dziś, 17 lipca.

– Szanowni Państwo, Wobec wątpliwości wokół sposobu, w jaki prowadzone są procedury wyborcze i wątpliwej interpretacji norm prawnych przez Uczelnianą Komisję Wyborczą a także oszczerczej i kłamliwej kampanii prowadzonej w stosunku do mojej osoby, podjąłem decyzję o rezygnacji z ubiegania się o funkcję Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Jako nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem, doświadczeniem zdobytym na wiodących Uczelniach w Polsce i na świecie oraz znaczącym dorobkiem naukowym, proponowałem rozwój oparty na dążeniu do poszanowania uniwersyteckich wartości i tradycji akademickich, zmierzający do umacniania pozycji PWSZ w regionie. Dziękuję wszystkim osobom, które popierały moją kandydaturę i podzielały moje wartości. Dziękuje członkom Rady Uczelni i Senatu. Szczególnie jestem wdzięczny społeczności studenckiej, która dostrzegła potencjał w prezentowanym przeze mnie programie i udzieliła mi poparcia. Z wyrazami szacunku, dr hab. Jarosław Cholewa prof. Uczelni  – czytamy w oświadczeniu.

- reklama -

Przypomnijmy, do walki o fotel rektora przystąpiło łącznie czterech kandydatów: dr inż. arch. Janusz Faron, dr Jacek Pierzchała, dr Paweł Strózik i dr hab. Jarosław Cholewa. Do głównej walki przeszło dwóch: J. Cholewa (Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia) i P. Strózik (Instytut Neofilologii, były prorektor).

„Uczelniana Komisja Wyborcza przyjmuje zgłoszenia następujących kandydatów na Rektora PWSZ: 1. dr hab. Jarosław Cholewa – kandydat zgłoszony przez 10 członków Senatu oraz Radę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu; 2. dr Paweł Strózik – kandydat zgłoszony przez 10 członków Senatu” – czytamy w dokumencie PWSZ. Decyzja w sprawie ostatecznego wyboru rektora zapadnie dziś,  17 lipca, w godz. 11.00 – 12.00.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj