Kiedy wróci punkt NFZ w Raciborzu? Prezydent odpowiedział na interpelację

0
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, zdjęcie archiwalne

Radna Krystyna Klimaszewska poprosiła prezydenta o wspólne działanie ze starostą, aby ponownie otworzyć delegaturę NFZ w Raciborzu. Włodarz w odpowiedzi na interpelację napisał tyle, że jest w stałym kontakcie ze starostą i innymi instytucjami, aby zapewnić jak najlepsze warunków dla organizacji służby zdrowia.

Krystyna Klimaszewska zwróciła uwagę na trudności mieszkańców w korzystaniu z usług punktu NFZ, który do marca mieścił się w budynku szpitala przy Gamowskiej. Od momentu przekształcenia szpitala w jednoimienny nie ma możliwości osobistego korzystania z biura. Aby otrzymać pieczątkę z NFZ i wpis o uprawnieniu do zniżek na wybrane wyroby medyczne, a także wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), mieszkańcy muszą jeździć do Rybnika, gdzie znajduje się obecnie najbliższy punkt NFZ. Zdaniem radnej nie dla wszystkich elektroniczna droga załatwienia sprawy urzędowej jest możliwa. Więcej przeczytasz tutaj: Punkt NFZ w Raciborzu. Radna Klimaszewska apeluje o otwarcie

- reklama -

Prezydent Dariusz Polowy, w odpowiedzi na interpelację radnej, napisał tak: „Przypominam, że organizacja służby zdrowia na terenie Miasta Racibórz (w tym funkcjonowania szpitala) należy do starosty. Jako prezydent miasta traktuję priorytetowo dobro i zdrowie mieszkańców Raciborza. Dlatego od początku pandemii jestem w stałym kontakcie zarówno ze starostą jak innymi instytucjami, w celu zapewnienia jak najlepszych warunków dla organizacji służby zdrowia na terenie naszego miasta”. Czy odpowiedź usatysfakcjonuje radną i, co ważniejsze, czy przełoży się na wymierne korzyści dla mieszkańców?

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here