Punkt NFZ w Raciborzu. Radna Klimaszewska apeluje o otwarcie

NFZ
Zdjęcie archiwalne

Punkt NFZ do 15 marca obsługiwał pacjentów i zainteresowanych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Od dnia przekształcenia w szpital zakaźny, nie ma możliwości osobistego korzystania z biura. 

– W imieniu mieszkańców Raciborza oraz w trosce o zapewnienie ciągłości opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, w tym możliwości potwierdzenia zleceń lekarskich na refundowane wyroby medyczne, proszę o pilne podjęcie działań w celu otwarcia w Raciborzu Delegatury Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – pisze w interpelacji radna Krystyna Klimaszewska.

- reklama -

– Punkt ten, do 15 marca b.r. obsługiwał pacjentów i zainteresowanych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Od dnia przekształcenia szpitala w placówkę jednoimienną zakaźną, brak jest możliwości osobistego korzystania z biura, jaką pełnił na potrzeby mieszkańców Raciborza i powiatu. Obecnie, aby otrzymać pieczątkę z NFZ i wpis o uprawnieniu do zniżek na wybrane wyroby medyczne oraz wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego ( EKUZ), mieszkańcy muszą przemieszczać się do najbliższego punktu w Rybniku. Nie dla wszystkich droga elektroniczna załatwienia sprawy urzędowej jest możliwa – pisze radna.

Na końcu K. Klimaszewski prosi prezydenta o wspólne działanie ze Starostą Powiatu Raciborskiego, aby ponownie otworzyć Delegaturę NFZ w Raciborzu. Jej zdaniem powinno to być miejsce dogodne dla pacjentów, radna proponuje np. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. A dlaczego się Pani nie upomni o Nas,Swoje koleżanki?Czyżby zapomniała Pani,że nie mamy anekśów do umowy o pracę,mimo że szpital jest wpisany do rejestru jako zakażny.Więc pracujemy nielegalnie.Dodatek Covidowski wypłaca NFZ,nie szpital.Chyba ,ze Pani dostaje ten dodatek,i ma nas Swoje koleżanki w czterech literach.Jak to mówią,punkt widzenie zależy od miejsca siedzenia.I chyba jest tak w Pani przypadku.NIGDY sie Pani nie wstawiła za Nami.Dziękujemy za takiego przedstawiciela w radzie.A myślałyśmy że można na Panią liczyć.Ale są złudne nadzieje.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj