ZPiT Strzecha na kolejnym międzynarodowym festiwalu folklorystycznym online

65-lecie ZPiT Strzecha

Zespół wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Ovcharska Pesen 2020 w bułgarskim mieście Dorkovo.

Wakacje to dla zespołów związanych z folklorem czas gorący nie tylko w związku z temperaturą powietrza, ale również koncertami plenerowymi i międzynarodowymi festiwalami folklorystycznymi. Każdy tancerz z niecierpliwością wyczekuje dnia, kiedy pakuje stroje i na kilka lub kilkanaście dni wyjeżdża, aby promować nie tylko rodzimy folklor, miasto czy kraj, ale również aby zawiązać międzynarodowe znajomości, zwiedzić piękne zakątki świata oraz pobyć razem w gronie przyjaciół. Aktualna sytuacja na świecie i troska o zdrowie własne oraz innych pokrzyżowała wakacyjne plany Zespołowi Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy. Na szczęście współczesna technologia stwarza możliwości spotkań i międzynarodowej wymiany doświadczeń online.

- reklama -

Zespół, a dokładniej grupa seniorska, młodzieżowa oraz dorosła – z zaledwie 10-miesięcznym stażem scenicznym – brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Ovcharska Pesen 2020 w bułgarskim mieście Dorkovo w terminie 28-31 lipca. – Choć tancerze mogli się tam przenieść jedynie wirtualnie, w każdym strzechowym domu przez cztery festiwalowe dni brzmiała radosna muzyka wielu zakątków świata oraz wesołe głosy raciborskich uczestników. Żywimy ogromną nadzieję, że już niedługo będziemy mogli spotkać się z naszą najwspanialszą raciborską publicznością twarzą w twarz, bez pośrednictwa szklanego ekranu – mówią tancerze.

– Chcesz do nas dołączyć? Już teraz cieszymy się na spotkanie! Zapraszamy dzieci od 3. roku życia, dzieci szkolne, młodzież, studentów, dorosłych oraz seniorów, aby dołączyli do naszej strzechowej rodziny. We wrześniu śledź informacje o naborze do zespołu. Skontaktuj się przez Facebooka: facebook.com/ZPiTStrzecha, e-mail: [email protected] lub telefon: +48 667 239 846 – zachęca ZPiT Strzecha.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj