Sprawcy kradzieży w Rzuchowie w rękach policji

policja rzuchow
Fot. KPP Racibórz

Dwóch 20-letnich mieszkańców powiatu wodzisławskiego i 31-latek z powiatu rybnickiego zabrali radio samochodowe, głośnik bluetooth i dwie wędki z zaparkowanego pojazdu.

3 sierpnia ok. godz. 17:50 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży radia samochodowego, głośnika bluetooth oraz dwóch wędek pozostawionych w pojeździe przy ul. Dębowej w Rzuchowie. Pokrzywdzony w pobliżu swojego samochodu widział trzech mężczyzn, którzy na jego widok uciekli do lasu. Mężczyzna przekazał rysopis sprawców policjantom z zespołu patrolowo-interwencyjnego z Raciborza, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze, rozpytując napotkane osoby, ustalili, że sprawcy mogli zbiec na teren sąsiedniego powiatu. Dyżurny raciborskiej komendy poinformował dyżurnych z KP Gaszowice oraz KP Pszów celem udzielenia wsparcia. Po chwili raciborscy mundurowi na terenie Czernicy w powiecie rybnickim zauważyli dwóch sprawców, którzy po pieszym pościgu zostali zatrzymani. Okazali się nimi 20-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego oraz 31-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Wartość skradzionych przedmiotów to 750 zł. Część z nich została odzyskana.

- reklama -

5 sierpnia kryminalni z Raciborza ustalili i zatrzymali trzeciego ze sprawców związanego z przestępstwem. To 20-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator oraz sąd.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj