Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu na wakacyjnym szlaku [ZDJĘCIA]

0
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu

Tradycji musiało stać się zadość! Po miesiącach rozłąki członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z przyjemnością wybrali się na dwie wakacyjne wycieczki: do Niemodlina i Bielska-Białej.

Pierwsza wyprawa odbyła się 21 lipca. Najpierw pociągiem do Opola a potem autobusem, uczestnicy dotarli do celu podróży – XIV-wiecznego zamku książęcego w Niemodlinie. Na razie turystom udostępnione są podziemia zamku a w nich sala tortur, wystawa ikon, dawnej broni oraz winiarnia zamkowa. Trwają prace adaptacyjne na piętrach a w niedługim czasie przywrócona zostanie zabytkowa studnia na głównym dziedzińcu. Na turystach z Raciborza ogromne wrażenie zrobiły historie i legendy opowiedziane przez przewodnika oraz Bursztynowa Komnata, której tym razem nie dane było niestety zobaczyć.

- reklama -

Celem sierpniowej wyprawy była z kolei Szyndzielnia leżąca w granicach Bielska Białej. Członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu postanowili zdobyć szczyt korzystając z kolejki gondolowej. Potem jeszcze około 15 minut marszu i można było zrobić pamiątkowe zdjęcie pod schroniskiem oraz napić się zasłużonej kawy! Uczestnicy zakończyli wycieczkę podziwianiem wspaniałych kamienic i starówki w Bielsku-Białej.

Jeśli sytuacja się nie zmieni, we wrześniu planowany jest powrót do tradycyjnej formy spotkań klubowych. Pierwsze miałoby się odbyć we wtorek 15 września o godz. 17.00. Szczegóły wkrótce.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here