Dodatkowe kamery i patrole Straży Miejskiej. Będzie bezpieczniej w Parku Jordanowskim?

Park Jordanowski
Park Jordanowski, zdjęcie archiwalne

O aktach wandalizmu w Parku Jordanowskim alarmował radny Stanisław Borowik. Wiceprezydent Michał Fita informuje o podjętych działaniach, które mają poprawić bezpieczeństwo dzieci. – Należy przypomnieć, że nad bezpieczeństwem dzieci przebywających na terenie Ogródka oraz za wszelkie szkody przez nie wyrządzone odpowiadają rodzice – uważa wiceprezydent.

Temat poruszył radny Stanisław Borowik, który otrzymał sygnały o grupie dzieci prześladującej młodszych użytkowników Parku Jordanowskiego. Jak relacjonował radny na terenie ogródka miało dojść do takich incydentów jak pobicie czy potrącenie rowerem. – Według relacji rodziców grupa ta, nie zważając na nic, łamie wszelkie regulaminy i zakazy, stwarzając strach dzieci, które przychodzą bez opieki rodziców na teren Ogródka Jordanowskiego – pisał w interpelacji radny i prosił o montaż kamer, obserwację dróg czy zatrudnienie osoby, która będzie czuwała nad przestrzeganiem regulaminu parku. Więcej tutaj: Radny Borowik o młodocianym gangu i bezpieczeństwie w Parku Jordanowskim

- reklama -

W odpowiedzi na apel radnego wiceprezydent Michał Fita poinformował, że OSiR, który od 4 czerwca sprawuje nadzór nad ogródkiem, zgłaszał m.in.  brak wystarczającej ilości kamer, w związku z czym zamówiono dwie dodatkowe kamery. Wkrótce mają one zostać zamontowane i oddane do użytku. Wiceprezydent przekazał także, że do obsługi ogródka zostały przydzielone osoby, które są odpowiedzialne m.in. za nadzór i kontrolę nad urządzeniami, czystość w toaletach, prace porządkowe, koszenie, nawadnianie czy dezynfekcję. Wiceprezydent napisał, że w godzinach popołudniowych pojawiają się dodatkowe patrole Straży Miejskiej, które mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo przebywających tam osób, a akty wandalizmu są zgłaszane odpowiednim służbom.

– W tym miejscu należy również przypomnieć, że nad bezpieczeństwem dzieci przebywających na terenie Ogródka oraz za wszelkie szkody przez nie wyrządzone odpowiadają rodzice. Dlatego podjęto również działania informujące o bezpieczeństwie i odpowiedzialności za nasze wspólne dobro, jakim jest Ogródek Jordanowski. Wierzę, że te działania pomogą w zwiększeniu kontroli oraz bezpieczeństwa nad przebywającymi tam osobami. Cały czas jednak na bieżąco będę monitorować sytuację i w razie konieczności odpowiednio reagować. Dziękuję za zainteresowanie się tematem i mam nadzieję, że również dzięki temu dzieci przebywające na terenie Ogródka będą bezpieczne – odpowiedział na interpelację wiceprezydent Michał Fita.

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Dla oszczędności zwolnić firmę ERA, bo i tak zamykają kiedy chcą, czasami nawet po 22.00 i zlecić to Straży Miejskiej. Pracują do 21.30 to akurat by zdążyli.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj