Koronawirus w wodzisławskim starostwie. Wydział Komunikacji i Transportu zawiesza bezpośrednią obsługę klientów

Jak chronić się przed koronawirusem?
Koronawirus. Fot. freepik.com

Z uwagi na wystąpienie wśród pracowników przypadku zachorowania na covid-19  Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim od dzisiaj czasowo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów. 

Pracownicy wydziału, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, zostali skierowani na kwarantannę, na której pozostaną do czasu uzyskania wyniku potwierdzającego brak zachorowania na covid-19. Wydział nadal jednak funkcjonuje i realizuje swoje zadania, choć ze względu na sytuację w ograniczonym zakresie. Nie ma m.in. możliwości utrzymania bezpośredniej obsługi mieszkańców. Odwoływane są też wcześniej umówione wizyty w wydziale. Z tego powodu prosi się, aby wszelkie sprawy w wydziale załatwiać z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (Sekap, ePUAP), drogą pocztową lub poprzez kancelarię w Starostwie Powiatowym przy ul. Pszowskiej 92A (II piętro).

- reklama -

– Jednocześnie pragniemy uspokoić mieszkańców, którzy w ostatnich dniach (12-14.08) załatwiali swoje sprawy w Referacie ds. Rejestracji Pojazdów, że zastosowane w Starostwie środki ostrożności (maseczki, przyłbice, środki dezynfekcyjne, przegrody szklane eliminujące bezpośredni kontakt) w opinii Sanepidu stanowiły wystarczającą ochronę dla mieszkańców przed ewentualnym zarażeniem – przekazał dziś Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. w celu rozwiązania zaistniałej sytuacji pozostaje w ścisłym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Wodzisławiu Śl. i stosuje się do jego zaleceń.

Przewidywany termin powrotu wydziału do bezpośredniej obsługi klientów to 24 sierpnia. Jest on jednak uzależniony od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej, przede wszystkim od wyników testów pracowników skierowanych na kwarantannę. – Liczymy na Państwa zrozumienie i przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności – czytamy na stronie starostwa.

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj