Rybniczanin do policjantów: Nie zatrzymam się, bo nie mam czasu!

policja
Policja

Był nietrzeźwy, obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 29-letni mieszkaniec Rybnika próbował uciec policjantom żorskiej drogówki na motorowerze.

Patrol żorskiej drogówki zatrzymał pijanego motorowerzystę, który zbagatelizował wcześniejszy sygnał policjantów do zatrzymania się do kontroli. Mężczyzna widząc, że policjanci chcą go skontrolować dodał gazu, a przejeżdżając obok patrolu krzyknął: „Nie zatrzymam się, bo nie mam czasu!”.

- reklama -

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą i dogonili go po przejechaniu nieco ponad kilometra. Podczas zatrzymania 29-latek po raz kolejny podjął nieudaną próbę ucieczki. Gdy policjant złapał go za ramiona, aby zapobiec dalszej ucieczce, usiłował jeszcze odjechać.

Ostatecznie mężczyzna trafił na komendę, gdzie został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał 0,7 promila. Policjanci ustalili też, że 29-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2023 roku.

Teraz motorowerzysta stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa. Za każde z nich, czyli prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia – informuje policja.

/KMP Żory oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj