Justyna Święty-Ersetic mistrzynią Polski w biegu na 400 m

Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic

Raciborzanka uzyskała najlepszy rezultat w tym sezonie – 51,44 s – i zarazem trzecie w karierze mistrzostwo Polski na tym dystansie.

Justyna Święty-Ersetic wygrała najbardziej zaciętą konkurencję 96. PZLA Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend we Włocławku. Raciborzanka w finale biegu na 400 metrów wyprzedziła pozostałe „Aniołki Matusińskiego”, które przed rokiem wywalczyły srebrny medal mistrzostw świata w sztafecie 4×400 m – Igę Baumgart-Witan, Małgorzatę Hołub-Kowalik i Patrycję Wyciszkiewicz.

- reklama -

Biegaczka AZS AWF Katowice uzyskała najlepszy rezultat w tym sezonie – 51,44 s – i zarazem trzecie w karierze mistrzostwo Polski na tym dystansie na otwartym stadionie. Baumgart-Witan ukończyłą bieg z czasem 52,14 s, Hołub-Kowalik – 52,23 s. Patrycja Wyciszkiewicz przegrała medal o zaledwie 0,03 sekundy.

– Chyba dlatego nasza konkurencja była na samym końcu. Fajnie, że 400 metrów stało się teraz taką konkurencja, na którą kibice czekają, a ja bardzo się cieszę, że po kilku latach udało mi się zostać mistrzynią Polski. Cóż, w niektórych konkurencjach jest pustka, jest jeden faworyt i nie ma takiej rywalizacji. A u nas? Do samego końca jest rywalizacja o miejsce na podium. Nie ma nudy, walczymy do ostatnich centymetrów – powiedziała Justyna Święty-Ersetic.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj