Za parkowanie w Raciborzu można płacić przez aplikację

Strefa płatnego parkowania w Raciborzu
Strefa płatnego parkowania w Raciborzu. Fot. UM Racibórz

Opłaty za pozostawienie pojazdu w wyznaczonej strefie wnosi się w parkomacie – gotówką lub przy użyciu karty płatniczej – bądź też przy użyciu aplikacji mPay.

Około 1000 biletów dziennie sprzedawanych jest w ramach funkcjonującej strefy płatnego parkowania w Raciborzu. To nie tylko wydruki papierowe z parkomatów, ale i opłaty wniesione poprzez aplikację mobilną mPay.

- reklama -

– Przedłużające się spotkanie, dłuższy niż planowany pobyt w banku, czy innym punkcie usług – a za szybą samochodu bilet za parking tylko na godzinę? Taka sytuacja nie powinna nikogo stresować. Przypominamy o możliwości zapłaty za parkowanie w strefie przez aplikację w telefonie. Można ją pobrać bezpłatnie na stronie mPay.pl – informuje raciborski magistrat.

PNowy system poboru opłat ruszył w marcu, ale tylko na krótki czas. Z powodu epidemii koronawirusa pobór opłat zawieszono. Wznowiono go w połowie maja. Opłaty za pozostawienie pojazdu w wyznaczonej strefie wnosi się w parkomacie – gotówką lub przy użyciu karty płatniczej – bądź też przy użyciu wspomnianej już aplikacji. Parkomaty stoją w 18 punktach miasta.

Strefę płatnego parkowania wyznaczono pasami drogowymi ulic: Odrzańska, Chopina, Gimnazjalna, Długa, Rzeźnicza, Rynek, Plac Ofki Piastówny, Plac Wolności, Nowa, Solna, Bankowa, Browarna, Mickiewicza, Młyńska, Szewska, Zborowa, Basztowa. O tym, że znajdujemy się w strefie płatnego parkowania informuje nas oznakowanie – poziomie i pionowe.

Największy ruch na miejscach parkingowych obserwowany jest wzdłuż ulic Odrzańskiej, Długiej i Mickiewicza.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj