Chór żeński Vivo świętuje 10-lecie istnienia

0
chor vivo raciborz
Chór Vivo. Fot. RCK

Chór Vivo powstał w RCK pod koniec 2010 r. Skupia panie w różnym wieku i o różnej profesji, które łączy ogromna pasja – miłość do śpiewania.

Chór żeński Vivo obchodzi dzisiaj, 9 września, 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji chórzystki wraz ze swoją instruktorką i założycielką chóru Agnieszką Patalong uczciły swój jubileusz najpierw wspólnym śpiewaniem na porannych zajęciach, a potem urodzinowym tortem oraz kawą.

- reklama -

Z listu gratulacyjnego dyrekcji Raciborskiego Centrum Kultury: „Dekada wspólnego śpiewania i koncertowania to piękny jubileusz, przepełniony z pewnością wieloma ciekawymi muzycznymi doświadczeniami i uniesieniami. Serce się raduje, widząc, z jaką ochotą Panie przychodzą na zajęcia i w nich aktywnie uczestniczą. Niemniej jednak to nie są zwykłe zajęcia śpiewu, to przede wszystkim wspaniałe poczucie wspólnotowości, rozwoju, radości a także obcowania ze sobą. Dają Panie fantastyczny przykład innym, że rozwijać pasje należy w każdym wieku i że nie ma rzeczy niemożliwych”.

Chór żeński Vivo powstał w Raciborskim Centrum Kultury pod koniec 2010 r., przy czym jego skład ukształtował się dopiero wiosną 2011 r. Skupia panie w różnym wieku i o różnej profesji, które łączy ogromna pasja – miłość do śpiewania, chęć uczenia się nowych rzeczy, odwaga do podejmowania zmian i porzucania starych przyzwyczajeń. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania polskich pieśni ludowych, ale również utwory w językach obcych – włoskim, francuskim czy angielskim.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here