Marszałkowski Budżet Obywatelski: ruszyło głosowanie

Spływ kajakowy w Raciborzu

Do głosowania są uprawnieni wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Wyniki głosowania poznamy w październiku.

Rozpoczęło się głosowanie w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 23 września.

- reklama -

Głosowanie odbywa się elektronicznie za pomocą aplikacji dostępnej na stronie bo.slaskie.pl w zakładce „Głosuj”. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 90 zadań dopuszczonych do głosowania. Wśród zadań do realizacji w naszym regionie znalazły się m.in. „Siatkarskie mistrzostwa powiatów mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory”, „Budujemy Odporność z Budżetem Obywatelskim”, „Oznakowanie trasy rowerowej – Lasy Rudzkie w Krainie Górnej Odry”, „Żyj na sportowo, bo to zawsze zdrowo”, „Nauka i Zabawa z Robotyką” czy „Śląskie Szlaki i Przystanie Kajakowe. Rzeka Ruda i Odra – Kraina Górnej Odry”. Wyniki głosowania poznamy w październiku.

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu oraz w zakładce na bo.slaskie.pl.

Jak zagłosować?
1. Wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (1 punkt na zadania wojewódzkie, od 1 do 3 punktów na zadanie/zadania z dowolnych podregionów).
W panelu dostępne są informacje o zadaniach (tytuł, kod, proponowana lokalizacja, szacowany koszt, skrócony opis przygotowany przez autora zadania).
2. Uwierzytelnij się, podając swoje dane (imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki, numer telefonu).
3. Potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ.
4. Zatwierdź oddawane głosy, wpisując kod, który otrzymasz SMS-em na wskazany numer telefonu oraz klikając ZATWIERDŹ. Na każdy numer telefonu można otrzymać do pięciu kodów weryfikujących (liczą się kody wykorzystane do zatwierdzenia głosowania).

Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos. Głosowanie potrwa do 23 września 2020 r.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj