Wspólna historia poprzez zabawę. Projekt raciborskiego zamku

Zamek Piastowski w Raciborzu
Zamek Piastowski w Raciborzu

Partnerem Zamku Piastowskiego w Raciborzu jest Zamek w Ostrawie. Celem projektu jest pobudzenie ciekawości historycznej w obszarze transgranicznym, nauka o historii i zachęcenie do odkrywania podobnych elementów przeszłości. 

4 września po rocznej przerwie Zamek Piastowski w Raciborzu ponownie podszedł do tematu rozwoju ruchu turystycznego i złożył wniosek o przyznanie dofinansowania na projekt pn. „Wspólna historia poprzez zabawę” w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w latach 2014-2020. Partnerem Zamku Piastowskiego w Raciborzu jest Zamek w Ostrawie.

- reklama -

Partnerzy projektu, jako współpracujące ze sobą podmioty i administratorzy jednych z najważniejszych średniowiecznych zabytków na terenie Śląska, postanowili wykorzystać potencjał rozwoju ruchu turystycznego oraz stworzyć nowe atrakcje dla odwiedzających.

Celem projektu jest pobudzenie ciekawości historycznej w obszarze transgranicznym, nauka o historii i zachęcenie do odkrywania podobnych elementów przeszłości. Dzięki większej liczbie turystów więcej osób zainteresuje się historią obu zamków, a wzajemne szerzenie informacji i dalsza współpraca zaowocuje mocniejszym zainteresowaniem, nie tylko tematem zamków, ale również regionów.

W ramach wspólnej promocji planuje się stworzenie baśni skoncentrowanej wokół zamków partnerskich. Na zakończenie ma odbyć się piknik rodzinny, na którym zostanie zaprezentowana baśń, odbędą się zabawy dla dzieci, warsztaty i pokazy wojów. Zaplanowano również udostępnione innych atrakcji – wirtualną przymierzalnię i plac zabaw dla dzieci Mini Gród.

Planowany całkowity koszt inwestycji po stronie polskiej wynosi 34 995, 50 EUR. Decyzja w sprawie przyznania dofinansowania zapadnie pod koniec grudnia 2020 r.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj