Pilne remonty w Arboretum. Radna apeluje o zwiększenie środków budżetowych

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu
Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

Zdaniem radnej Magdaleny Kusy Arboretum Bramy Morawskiej, przy odpowiednim zarządzaniu i finansowaniu, może stać się zieloną wizytówką Raciborza. Najpierw jednak niezbędne są remonty i naprawy. 

Aby Arboretum Bramy Morawskiej stało się przyjaznym miejscem odpoczynku dla mieszkańców zdaniem radnej potrzeba odpowiedniego finansowania, stąd interpelacja o zwiększenie w stosunku do lat poprzednich środków budżetowych na przyszły rok i kolejne lata. Radna przedstawiła kilka zadań, których realizacja jest, jej zdaniem, pilna i wiąże się z wysokimi kosztami. Mowa o naprawie bramy przy wejściu do Arboretum, wymianie źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne, naprawie tamy oraz mostku na Stawie Żabim, przebudowie zejścia do Zaczarowanego Ogrodu w celu dostosowania do go dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych, a także nasadzeniu drzew oraz krzewów.

- reklama -

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ogrzewanie w arboretum??? Oby im nie przyszło do głowy betonowanie resztek lasu Obora. Bo dla mnie to dawny las Obora…. Kiedyś to był prawdziwy las, nie to co teraz. : (((

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here