Grafiki na przejściach dla pieszych w Rybniku. O co chodzi?

0
Grafiki
Źródło: FB/Rybnik.eu - Miasto Rybnik

Na rybnickich drogach, w obrębie przejść dla pieszych, pojawiły się grafiki z motywem zakazu używania telefonów komórkowych.

– Ile razy patrząc w telefon weszliście na ulicę? Przy najbardziej ruchliwych przejściach zwracamy uwagę, by oderwać wzrok od smartfona. Pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych malują dzisiaj o tym grafiki – czytamy na Facebook-u rybnickiego magistratu. Akcja ma więc na celu zwrócenie uwagi na problem, jakim jest nadmierne użytkowanie telefonu komórkowego na ulicy czy chodniku. Kiedy pieszy nie obserwuje ulicy, łatwo o potrącenie. Takie sytuacje coraz częściej są przyczynami wypadków i kolizji.

- reklama -

Ile razy patrząc w telefon weszliście na ulicę?📱 Przy najbardziej ruchliwych przejściach zwracamy uwagę by oderwać wzrok…

Publiée par Rybnik.eu – Miasto Rybnik sur Vendredi 18 septembre 2020

 

Czy Waszym zdaniem faktycznie zbyt często wpatrujemy się w telefon zamiast obserwować ulicę? Myślicie, że grafiki na pasach poprawią tę sytuację? Zachęcamy do dyskusji na Facebooku.

Przy najbardziej ruchliwych przejściach dla pieszych w Rybniku powstają dziś grafiki, które zwracają uwagę na to, by oderwać wzrok od smartfona. Co o tym myślicie? Pomoże? 🤔

Publiée par raciborz.com.pl Raciborski Portal Internetowy sur Vendredi 18 septembre 2020

/oprac. c/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here