Ekologiczne źródła ciepła w Kuźni Raciborskiej

Spotkanie w Kuźni Raciborskiej

W trakcie spotkania poruszono szereg tematów związanych z planami inwestycyjnymi gminy z zakresie przyłączenia pozostałych budynków wielorodzinnych do sieci ciepłowniczej.

17 września w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej z inicjatywy Burmistrza Pawła Machy odbyło się spotkanie w sprawie ekologicznych źródeł ciepła. W spotkaniu uczestniczył minister środowiska Michał Woś, dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Józef Kubica, przedstawiciele PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A.: Artur Michałowski zastępca prezesa zarządu, Adam Rajnysz dyrektor Biura Strategii i Rozwoju oraz Krzysztof Reń – kierownik projektów sieciowych, był obecny także burmistrz Paweł Macha z zastępcą burmistrza Sylwią Brzezicką-Tesarczyk i prezes GPWiK w Kuźni Raciborskiej Radosław Kasprzyk.

- reklama -

W trakcie spotkania poruszono szereg tematów związanych z planami inwestycyjnymi gminy z zakresie przyłączenia pozostałych budynków wielorodzinnych do sieci ciepłowniczej. Ciepłownia w Kuźni Raciborskiej ma być zmodernizowana a węglowe ogrzewanie zastąpione ogrzewaniem z trzech różnych ekologicznych źródeł: gazem, zrębkami i kolektorami słonecznymi. W trakcie spotkania dyskutowano także o warunkach długoterminowego zaopatrzenia w drewno opałowe potrzebne do wytworzenia zrębków. Gmina dąży do długoterminowego kontraktu z lokalnym nadleśnictwem na zaopatrzenie w drewno z gwarancją dostawy i ceny. Partnerem projektu ze strony gminy ma być GPWiK, które będzie także producentem zrębków. Rozmowy przebiegały konstruktywnie w dobrej atmosferze. Wspólne działania samorządu, Lasów Państwowych i PGNiG Termika dają gwarancję stabilności projektu i zaopatrzenia mieszkańców gminy w ciepło pochodzące z ekologicznych źródeł.

/UM Kuźnia Raciborska oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj