W gminie Kornowac przedłużają żywotność dróg

0
drogi gmina Kornowac
Fot. UG Kornowac

Wytypowano drogi o największych kosztach remontów i postanowiono zredukować je praktycznie do zera w najbliższych latach.

Po wykonaniu remontów cząstkowych na drogach gminnych w gminie Kornowac przyszedł czas na analizę stanu nawierzchni. Wytypowano drogi o największych kosztach remontów i postanowiono zredukować je praktycznie do zera w najbliższych latach – ul. Markowicką, Leśną i Willową w Kobyli oraz ul. Górną w Rzuchowie. Łączna powierzchnia remontowanych dróg to 6100m².

- reklama -

W celu wyłonienia wykonawcy przeprowadzono postępowanie przetargowe, wysyłając zaproszenie do złożenia oferty do trzech firm: PRD z Raciborza, Eurovia Polska S.A. z Wrocławia i Zakład Projektowania i Wykonawstwa Robót Drogowych mgr inż. Władysław Janik z Olkusza. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Eurovia Polska S.A. – 99 250,00 zł brutto, z którą została podpisana umowę. Po wstępnych oględzinach z wykonawcą ustalono, że ze względu na bardzo liczne spękania nawierzchni ul. Markowickiej należy dodatkowo nałożyć trzecią warstwę, co zostało zrealizowane.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here