Krzyżanowice: Konkurs na pamiątkę z wakacji rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

pamiatka_amelia_zganiacz
Krzyżanowice: Konkurs na pamiątkę z wakacji 2020

Uczestnicy konkursu nawiązali do zasobów przyrodniczych i kulturowych, charakterystycznych miejsc gminy Krzyżanowice, a także do jej historii.

Na początku wakacji został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Pamiątka z wakacji spędzonych w Gminie Krzyżanowice – zaprojektuj, wykonaj, przyślij”. – Inspiracją do ogłoszenia konkursu była panująca sytuacja epidemiologiczna, z powodu której większość z nas urlop spędziła w domu. Ze względu na to, że nasza gmina oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, architektonicznych, rekreacyjnych i sportowych, nie był to zbyt wielki problem, a raczej pretekst do jeszcze lepszego poznania zasobu naszej małej ojczyzny. Odzew na zaproszenie do udziału w konkursie wśród naszych mieszkańców był całkiem spory – podkreśla Sabina Ciuraszkiewicz, starszy specjalista ds. kultury w Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach.

- reklama -

– Do końca sierpnia wpłynęło wiele ciekawych prac, które niejednokrotnie zaskoczyły pomysłowością i sposobem wykonania. Autorzy prac wykorzystali różne techniki oraz materiały. W sposób bardzo oryginalny nawiązali do naszych zasobów przyrodniczych i kulturowych, charakterystycznych miejsc naszej gminy, a także do jej historii. Część prac może być prototypem do seryjnie produkowanych pamiątek, które można było by kupić w sklepikach z pamiątkami. Do takich prac należą figurki „Zimorodka” i „Bobra” umieszczone na kawałku kory, rzeźba herbu gminy w drewnie, zakładki do książki, zamek namalowany na kamieniu, przestrzenna wieża widokowa w Chalupkach, ręcznie malowane widokówki, talerze z widokiem zabytków gminy, sowy wykonane metodą Quillingu, haft wieży, poduszka z widokiem wieży, lawendowa mysz, ręcznie wykonane mydełka, piernikowe serca podkładki wykonane metodą decoupage oraz wiele innych prac – relacjonuje Sabina Ciuraszkiewicz.

Jury konkursu: Małgorzata Humeniuk – nauczyciel plastyki, Bernard Adamczyk – artysta plastyk, Brunon Chrzibek – przewodniczący Rady Gminy Krzyżanowice, animator społeczno-kulturalny, nagrodziło prace, które wyróżniały się spośród innych oraz najbardziej odpowiadały założeniom konkursu.

Laureaci konkursu:
W Kategorii wiekowej 3-6 lat: Amelia Zganiacz, 5 lat, świetlica w Chałupkach, praca pt. „Bóbr”; Patrycja Szweda, 6 lat, świetlica w Chałupkach, praca pt. „Ozdobny talerz”;
W kategorii wiekowej 7-10 lat: Oliwia Wuwer, 9 lat, świetlica w Chałupkach, praca pt. „Zakładka do książki”; Paulina Paloch, 9 lat, świetlica w Chałupkach, „Dekoracja – Meandry Odry”; Paweł Kania, 10 lat, świetlica w Chałupkach „Dekoracja – Zamek na kamieniu”;
W kategorii wiekowej 11-16 lat: Paweł Tomas, 12 lat, świetlica w Chałupkach, dekoracja pt. „Zimorodek”; Magdalena Grzegorczyk, 14 lat, świetlica w Zabełkowie, praca przestrzenna „Wieża widokowa w Chałupkach”; Karolina Klon, 13 lat, świetlica w Zabełkowie, praca pt. „Widokówka”;
W kategorii wiekowej 17+: Małgorzata Tomas, świetlica w Chałupkach, dekoracja ścienna „Chałupki” – wyróżnienie pierwszego stopnia; Klub Senior Plus w Owsiszczach , dekoracja „Sowy”; Klaudia Grzegorczyk, świetlica w Zabełkowie, haft „Wieża widokowa na Meandrach Odry”; Gizela Bugla, Tworków., „Lawendowa Mysz”;
Kategoria praca rodzinna: Michał Swoboda, Tworków, „Rzeźba herbu gminy Krzyżanowice”.

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają dyplomy oraz zestawy materiałów promocyjnych i nagrody rzeczowe. O terminie ich odbioru zostaną poinformowani laureatów drogą telefoniczną.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj